مرکز پژوهشی آرکا – زیست فناور آرکا
arka logo

مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی آرکا تحت کنترل هلدینگ خوشه صنعتی آرکا در سال 1401 راه اندازی شده است. این مرکز متشکل است از کادری متخصص و مجرب در زمینه های معدن، شیمی، بیوشیمی، بیوتکنولوژی، میکروبیولوژی و تغذیه، که دارای بیش از 15 سال تجربه علمی و پژوهشی در داخل و خارج از کشور در زمینه های مختلف علمی می باشند. این مرکز به هدف توسعه تحقیقات کاربردی کشور، با تکیه بر سه پشتوانه دانش فنی، منابع طبیعی و پتانسیل های عملیاتی داخلی اقدام به انجام پروژه های تحقیقاتی-کاربردی در زمینه های بیوتکنولوژی، شیمی و معدن نموده است.

 

این مجموعه با تکیه بر تلاش مستمر و چندین ساله متخصصان خود می تواند مراحل مختلف مقدماتی و پیشرفته علمی-پژوهشی را انجام داده، و پیوسته در تلاش است تا در چشم انداز پیش رو با پیوند دادن مراحل تحقیقاتی به مراحل تولیدی، پاسخگوی رفع نیازهای داخلی کشور در زمینه های معدن، شیمی و بیوتکنولوژی باشد.

زمینه های فعالیت پژوهشی مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی آرکا در بخش بیوتکنولوژی شامل ارزیابی و تولید انواع مکمل ها، پروبیوتیک ها، پری بیوتیک ها، نانوترکیبات، ارگانیک مینرال ها، آنتی اکسیدان ها، آنزیم ها، عصاره های گیاهی، فایتوبیوتیک ها، رنگدانه ها، بایندرها و غیره می باشد. در زمینه معدنی فعالیت این مرکز به فراوری کانی های معدنی معطوف می گردد، شامل بیولیچینگ، خالص سازی، فلوتاسیون، عیارسنجی، فرایندهای مرتبط با فراوری فلزات گرانبها، عناصر نادر خاکی و عناصری چون  روی، کبالت، نیکل، سلنیم، لیتیم، آهن، مس، منگنز و غیره. در بخش شیمی تمرکز مجموعه بر سولفات ها و نمک های معدنی بوده که همراستا با آن، پتانسیل فعالیت در زمینه سایر فرایندهای شیمیایی نیز ایجاد گردیده است.

 

با توجه به پیشینه ارائه شده، مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی آرکا، این امکان را فراهم آورده است تا کلیه پژوهش های مرتبط با حوزه های صنعتی و معدنی به بهترین شکل ممکن برنامه ریزی و اجرا گردند. از توانمندی های این مجموعه می توان به انجام آزمون، مشاوره، آموزش، تحقیق و پژوهش اشاره نمود. بر همین اساس این مرکز آماده عقد قرارداد و ارائه خدمات تحقیقاتی-پژوهشی با کلیه دانشگاه ها، موسسات علمی و ارگان های دولتی در زمینه های معدن، شیمی و بیوتکنولوژی می باشد.

 

مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی آرکا در راستاي دستيابي به بالاترين سطح رضايت مندي طرف های تجاری خود، اهداف و ارزش هاي زیر را سرلوحه كار خود قرار داده است:

استفاده از پرسنل توانمند و آموزش ديده و افزايش توانمندي آنان از طريق آموزش هاي اثر بخش

بهبود مستمر كيفيت خدمات از طريق بهره گيري از فناوري هاي روز در خدمات آزمایشگاهی

ارائه خدمات موثر با بالاترین کیفیت در کوتاهترین زمان، تضمین کیفیت خدمات و پشتیبانی از خدمات

بخش‌های تحقیقاتی-پژوهشی:

بخش شیمی

بخش معدن

بخش بیوتکنولوژی

برای جستجو تایپ کرده و اینتر را بزنید

سبد خرید